Final Four: magabiztos Győri ETO győzelem a CSZKA Moszkva ellen

Csalódott csapatok mérkőzését hozta az idei Final Four bronzmérkőzése, ahol a tegnapi elődöntőt (Vipers-CSZKA Moszkva 33-30) követően kevesebbet pihenő orosz csapat meglehetősen álmoskásan és motiválatlanul kezdte a találkozót. A győriek ezúttal esélyeshez méltóan ragadták magukhoz a kezdeményezést, nem sok nyoma mutatkozott az előző napi görcsösségnek és akadozó támadójátéknak. A győri lányok vállairól lekerült a mindent átható győzelmi kényszer terhe, felszabadult és meggyőző játékkal 18-8-as előnnyel fordulhattak a második félidőre. Silje Solberg parádés teljesítménye a kapuban alapjaiban határozta meg az első játékrész végkimenetelét.

A második félidőben a találkozó képe mit sem változott, az orosz csapat önmaga árnyéka maradt, néhány perces fellángolásait követően nem volt képes érdemben megnehezíteni a győri lányok dolgát. A mérkőzés végére kialakuló 11 gólos különbséggel megérdemelten végzett bronzérmes pozícióban a Győri ETO KC együttese. Görbicz Anita játékos pályafutásának utolsó tétmérkőzése 32-21 arányú győzelemmel zárult. A Bajnokok Ligájában 57 mérkőzés óta tartó győri veretlenségi széria, ezúttal "mindössze" a harmadik hely eléréséhez volt elegendő. A következő szezontól némileg átalakuló Győri ETO KC megkettőzött erővel térhet vissza a nemzetközi kupaporondra.

(fotó: Török Attila)