Final Four: katasztrofális győri formaidőzítés, szoros vereség a Brest ellen

Az elmúlt hetekben nincsenek irigylésre méltó helyzetben a Győri ETO KC szurkolói. Hazai fronton a Magyar Kupa megnyerése mellett, némileg meglepő módon alulmaradtak a bajnoki versenyfutásban kevésbé esélyes Ferencvárossal szemben. A szezon kiegyenesítésének lehetősége azonban továbbra is adott maradt, a zsinórban 55 veretlenül megvívott Bajnokok Ligája találkozót újabb két mérkőzéssel kiegészítve ülhetett volna ismét Európa trónjára a Győri ETO KC. A Final Four elődöntőjében a Best Bretagne testén keresztül vezetett út a döntőbe. A találkozó pedig általános meglepetésre gyakorlatilag az első percektől magában hordozta a francia bravúr lehetőségét. A Győr jó védekezéssel, azonban roppant halovány támadójátékkal rukkolt elő, a Brest csapatának abszolút húzóembere Ana Gros, valamint Jaukovic pedig tarthatatlannak bizonyult. Stine Oftedal nem volt képes megközelíteni legjobb formáját, elmaradó bravúrvédések, döcögő támadójáték és hatalmas egyéni hibák vezettek a találkozó elvesztéséhez. Nagy küzdelemben ezúttal a franciák akarata érvényesült és kis szerencsével ugyan, de ők jutottak a döntőbe a hétméteres párbajt követően. Nem osztom azokat a szurkolói hangokat, hogy kellően indokolt lett volna a 24. órában Danyi Gábor leváltása, szemmel láthatóan Ambros Martin nem volt képes ilyen rövid idő alatt taktikailag megfelelő módon felkészíteni csapatát, a büntetőpárbajban pedig a folyamatos kapuscserékkel döntő hibát vétett. A Brest Bretagne maximálisan megérdemelten jutott a döntőbe. Ellenfelük a CSZKA Moszkva-Vipers találkozó győztese lesz, mi a bronzmérkőzésen vigasztalódhatunk.

A találkozó végeredménye: Győri ETO KC-Brest Bretagne 20-20, hosszabbítás után 23-23, büntetőkkel 2-4